دلیل آکنه مداوم چیست؟ چگونه از بین میرود؟

داشتن پوستی آراسته و زیبا نه تنها از نظر زیبایی مهم است، بلکه شاخصی برای سلامت بدن نیز محسوب می شود. آکنه یکی از اصلی ترین مشکلات پوستی است که بسیاری از افراد از آن رنج می برند. جوش هایی که به دلیل بلوغ و تغییرات هورمونی ایجاد می شوند،طبیعی هستند. با این حال، ویژگی اصلی چنین مشکلات پوستی،موقتی بودن آنهاست. سبک رژیم غذایی، استرس و عوامل محیطی نیز می توانند باعث آکنه بعد از بلوغ شوند. اگر با آکنه ای روبرو هستید که از بین نمی رود، ممکن است جدی تر از سایر مسائلی باشد که به آن اشاره کردیم. اگر مشکل آکنه مکرر یا مزمن روی پوست خود دارید، به شما توصیه می کنیم مقاله ما را بخوانید، جایی که علت و نحوه رفع آن را به اشتراک می گذاریم.

 

چه چیزی باعث جوش هایی می شود که سال ها از بین نمی روند؟

می توان گفت که علل آکنه های مداوم با یکدیگر متفاوت هستند. مشکل آکنه به طور کلی؛ ناشی از استرس، رژیم غذایی نامنظم و تغییرات هورمونی است. با این حال، اگر آکنه هایی وجود داشته باشد که برای مدت طولانی از بین نمی روند، ممکن است نشانه ای از یک مشکل جدی سلامتی باشد. متخصصان تحقیقات زیادی در مورد مشکل سلامتی مناطقی که آکنه های دائمی در آنها دیده می شود انجام داده اند و مشکلات را شناسایی کرده اند. می توان گفت آکنه شما که سال هاست از بین نرفته است ، سرنخی از سلامت شما می دهد.

آکنه ای که برای ماه ها از بین نمی رود زمانی اتفاق می افتد که مجاری غدد چربی در فولیکول های مو که به روی پوست باز می شوند مسدود می شوند. ماده ای به نام سبوم از غدد چربی ترشح می شود. سبوم که در ساختار چربی است، پوست را محافظت و بازسازی می کند. با این حال، عدم توانایی سبوم در خارج شدن از فولیکول های مو باعث تجمع چربی در زیر پوست می شود ، به این ترتیب آکنه ایجاد می شود. علت آکنه ای که روی صورت از بین نمی رود ممکن است در مناطق مختلف متفاوت باشد. به عنوان مثال، آکنه ای که از روی  گونه زا بین نمی رود، عموماً به دلیل استفاده از مواد آرایشی غیر استریل و تلفن همراه است.

 

اول از همه، توصیه می کنیم زمانی که برای اولین بار متوجه میشوید مشکل آکنه که از بین نمی رود، با یک پزشک متخصص در این زمینه مشورت کنید . بنابراین، می‌توانید راه‌حلی بیابید بدون اینکه مشکل پوست خود را در برنامه‌ های اشتباه بدتر کنید. به اشتراک گذاشتن پیشنهادات راه حل برای آکنه ای که از درمان پشتیبانی نمی کند، با در نظر گرفتن ناحیه ای که مشکل پوستی در آن تجربه شده است، مفید است. کرم آکنه یکی از ارجح ترین محصولات به عنوان یک روش درمانی اضافی است.

آکنه ای که از روز صورت از بین نمی رود در نتیجه بدتر شدن تعادل چربی و رطوبت پوست ایجاد می شود. استفاده از کرم مرطوب کننده صورت برای افراد دارای پوست خشک مفید خواهد بود . با این حال، توصیه می شود افرادی که از آکنه روی چانه رنج می برند، بدون نظر پزشک از محصولات حمایت کننده درمان استفاده نکنند، زیرا ممکن است در مقادیر هورمونی مشکل وجود داشته باشد.

اسکار دائمی آکنه ممکن است بسته به کیفیت زندگی فرد ایجاد شود . تغییر عادات غذایی و افزایش مصرف غذاهای سالم یکی از موثرترین روش های مقابله با مشکلات پوستی است. شما می توانید با افزودن محصولاتی مانند ماسک های آکنه به روتین مراقبت از پوست خود ، به روند بهبود آکنه کمک کنید.

چگونه مشکل آکنه مکرر را حل کنیم؟

برای حل ریشه ای مشکل آکنه های مداوم، استفاده از درمان مناسب ضروری است. با مراجعه به پزشک پوست می توان هم مشکل آکنه و هم مشکل سلامتی را که منشا آکنه است را مشخص کرد . برای آکنه های مکرر در هر قسمت از بدن، ممکن است نیاز به کار های دیگری داشته باشید که از انجام کار بر روی صورت شما متفاوت است.

می توانید با انتخاب کرم ها، ژل ها و لوسیون هایی که از مسدود شدن منافذ پوست جلوگیری می کنند، مشکل آکنه را حل کنید. برای آکنه هایی که روی پاها از بین نمی روند، می توان از روش مسواک زدن خشک استفاده کرد . این روش هم چربی اضافی و هم آلودگی را از بدن پاک می کند و منافذ را باز می کند. به این ترتیب می توان آکنه های مکرر را التیام بخشید.

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.