چگونه کفش کتانی و ورزشی انتخاب کنیم؟

صرف نظر از سبک لباس، همه ما چند جفت کفش کتانی در کفش خود داریم. کفش کتانی نامی است که برای کفش هایی به کار می رود که به دلیل طراحی راحت و جالب به بخشی از پوشاک روزانه تبدیل شده است. کفش های کتانی که به راحتی با لباس های مورد استفاده در لباس های روزمره ترکیب می شوند و شیک به نظر می رسند، مدل هایی هستند که می توان برای مدت طولانی از آنها استفاده کرد.

وقتی صحبت از کفش با مدل کتانی می شود، باید به ساختار راحت این مدل ها اشاره کرد. بزرگترین دلایل این است که استفاده راحت و تحرک را ارائه می دهد. البته نمی توان گفت که همه مدل های کتانی ارتوپدی هستند. با این حال، استفاده ارتوپدی را می توان با انتخاب مدل های کفش ورزشی تولید شده توسط یک برند خوب به دست آورد. مدل هایی کفش کتانی مردانه  و کتانی زنانه  که مورد استقبال بسیاری از کاربران قرار گرفته است، برای نشان دادن استایل شما مناسب است!

کفش‌های کتانی که به عنوان کفش‌های ورزشی نیز شناخته می‌شوند، نسخه‌ای از کفش‌هایی هستند که عمدتاً برای فعالیت‌های ورزشی استفاده می‌شوند و برای لباس‌های غیررسمی طراحی شده‌اند. درست مانند کفش های ورزشی، از پاها حمایت می کند و در حین حرکت از پاها محافظت می کند. در انتخاب کفش کتانی باید انعطاف پذیری را نیز در نظر گرفت. برخلاف بسیاری از مدل‌های کفش، کفش‌های کتانی انعطاف‌پذیر هستند زیرا روی قالب سخت تولید نمی‌شوند. بنابراین، با تطبیق با پا در هنگام راه رفتن، راحتی را فراهم می کند.

چسبندگی زیاد با زمین از جمله ویژگی های اصلی مدل های کفش ورزشی است. زیره کفش یکی از موارد مهم برای کفش است. کف کفش‌های کتانی حائلی بین کف و پا ایجاد می‌کند و از فشار وارده به پاها در حین راه رفتن جلوگیری می‌کند. چنین کفی هایی ساختاری دارند که ضربه را میگیرند و راه رفتن را نرم می کند.

هنگام خرید کفش ورزشی چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

برند کفش یکی از نکات مهم در هنگام خرید کفش کتانی است. باید دقت کنید کفشی که انتخاب می کنید برند خوبی تولید شده باشد تا راحت باشد و برای مدت طولانی قابل استفاده باشد.

یکی از ویژگی های مهم مدل کتانی این است که باعث ثبات پا می شود. همچنین مدل های کفش ورزشی مناسب برای افرادی که اختلالات پا مانند کف پا و صافی کف پا دارند نیز وجود دارد. قبل از خرید کفش، باید انتخابی داشته باشید که متناسب با ساختار پای شما باشد. به این ترتیب، شما می توانید یک استفاده راحت داشته باشید.

همچنین انتخاب مدل های تنفس پذیر بسیار مهم است. اگرچه کفش ورزشی یک کفش راحت است، اما همه محصولات این دسته با استفاده از مواد مشابه تولید نمی شوند. کفش هایی که با استفاده از مواد غیر قابل تنفس مانند پلی استر و نایلون تولید می شوند می توانند باعث ایجاد بو و قرمزی پا شوند. بنابراین، هنگام خرید کفش، باید مطمئن شوید که در ساختار تنفسی قرار دارند. به خصوص در بررسی مدل های کفش ورزشی بچه گانه باید به این معیار توجه کنید .

چگونه کفش ورزشی را تمیز کنیم؟

یکی از رایج ترین اشتباهاتی که هنگام تمیز کردن کفش های کتانی انجام می شود، شستن کفش ها در ماشین لباسشویی است. این روش به طور کلی توصیه نمی شود زیرا ماشین لباسشویی و خشک کن ساختار کفش را خراب می کند. با انتخاب روش های دیگر می توانید از تمیزی و ماندگاری کفش های خود اطمینان حاصل کنید. می توانید لکه های خشک شده روی کفش را با برس کفش پاک کنید. اگر مسواک کفش ندارید، از مسواکی که استفاده نمی کنید کمک بگیرید. می توانید برای توری ها آب صابون تهیه کنید و توری ها را برای مدتی در این آب خیس کنید. پس از تمیز کردن زیره کفش با مسواک زدن با آب، می توانید سطح بیرونی آن را با یک پارچه کمی مرطوب پاک کنید. پس از آن، کافی است آن را در جایی که نور مستقیم خورشید نمی بیند، خشک کنید

درج دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.